FA-118T 37.4000MF10Y-AC3
5S-FA-118T 37.4000MF10Y-AC3
FA-118T 37.4000MF10Y-AC3
CRYSTAL 37.4000 MHZ 9.0PF SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FA-118T |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 37.4MHz |
| Frequency Stability: | ??????10ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????10ppm |
| Load Capacitance: | 9pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD |
| Size / Dimension: | No Lead |
| Height - Seated (Max): | 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) |
| Other: | 0.014 (0.35mm),,, |